מנורות UV/LED וסרטן

“האם מנורות UV/LED מסרטנות?” שאלה שעולה פעמים רבות במדיה, לעתים מלווה בהצהרות דרמטיות.
לא מעט מהאשמה להנחה זו מוטלת על “תחקירנים” למינהם שמפרסמים “עובדות” שאין מאחוריהן כל ביסוס מחקרי. כותרות מפוצצות לגבי טיפול שכמעט כל אישה עושה בימינו מבטיחות חשיפה ובאז תקשורתי. מי יטרח לבדוק את העובדות או יזכור שלא היה דבר מאחורי הכותרת?

דאג שון, מי שנחשב היום לכימאי המומחה המוביל בעולם בתחום הידע שמאחורי תחום בניית הציפורניים טוען לאחר שבדק היטב את הנושא במשך שנים רבות שאין סכנה ממשית בחשפה ל-UV בזמן הטיפול בציפורניים. מנורות המגיעות ממפעלים מוכרים בנויות כך שכמות הקרינה שהן מפיצות מבוקרת היטב ומכוונת למטרה שלשמה הן יוצרו ועל כן בטוחות לשימוש.
יותר מכך, אחד הטיפולים היעילים בעולם למחלת העור “פסוריאזיס” היא חשיפה מבוקרת לקרינת UV והרופאים טענו וטוענים שאין סכנה כלשהי לסרטן בעקבות הטיפולים. כדי להגיע לאותה רמת קרינה שאליה חושפים את המטופלים תצטרך מטופלת בבניית ציפורניים להחשף למנורת ה-UV או ה-LED כל שבוע במשך 250 שנה וכולנו מבינים שאין סיכוי לכך.

חשוב להבין שמנורות ה-UV בנויות כך שהן מכילות פילטרים אשר מסננים את רוב קרינת ה-UVB שנחשבת למסוכנת ומאפשרים מעבר  רק לקרינת UVA שנחשבת לפחות מסוכנת ובכמות מבוקרת המותאמת ליבוש הג’ל ולא יותר.
כמובן שכל מה שנאמר כאן נכון כאשר היצרן של מנורות ה-UV/.LED הוא יצרן מוכר אשר עומד בסטנדרטים והרגולציה הנדרשים.
לא כדאי להתפתות ולהזמין מנורות זולות ברשת. המחיר הזול בא על חשבון האיכות והבטיחות וטובת הלקוחה חייבת להיות מעל לכל.